Вірусологічний відділ

У вірусологічному відділі проводяться дослідження на особливо небезпечні хвороби тварин та птиці, такі як:

  • сказ,
  • АЧС,
  • хламідіоз,
  • орнітоз.
  • Також досліджуються Ньюкаслівська хвороба, грип та інші.

Вірусологічний відділ проводить моніторингові та діагностичні дослідження проб сироваток крові та патматеріалу вірусологічними методами з метою ізоляції та ідентифікації патогенних вірусів методом ПЛР, а також серологічними методами РІФ, РЗК, ІФА, РГА, РНГА, РЗГА, постановкою біопроб на піддослідних тваринах.

Одним із прикладів сучасного устаткування є ПЛР в режимі «реального часу». Це широкий спектр виявлення вірусів за короткий час.

Вірусологічний відділ має слідуючі кімнати: кабінет завідуючого, бокс для роботи, серологічну кімнату, лаборантську та кухню. В окремому приміщенні знаходяться вірусологічна секційна та ізолятор для зараження тварин. В робочих кімнатах встановлено необхідне обладнання: бактерицидні лампи, ємкісті з дез. розчинами.

Одним із найчастіших досліджень у вірусологічному відділі є на сказ. Адже це є гостро особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і навіть людини, яка характеризується пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Головним джерелом збудника сказу у дикій природі є червоні лиси. Людина заражається під час укусу або коли слина хворих тварин потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру.

Лабораторні дослідження матеріалу на сказ виконують за допомогою МФА. Спочатку роблять розтин голови, виймають мозок, готують до дослідження мазки і опрацьовують результат. В разі виявлення позитивної реакції, головний лікар негайно повідомляє установу ветеринарної медицини або спеціаліста, який направив матеріал, а також головного лікаря ветеринарної медицини району.

Завідувач вірусологічним відділом :  Андрощук О. О.